Т.Г.Шевченко в графіці.


«Не вмирає душа наша,
Не вмирає воля».
Т.Г.Шевченко

У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана налічується більше ста творів, пов’язаних із життям та творчістю Тараса Шевченка. Серед них найбільш широко представлена українська сучасна графіка. Тематично ці твори можна поділити на три групи: події пов’язані з біографією поета; теми і образи його творчої спадщини; місця Чернігівщини, де неодноразово був і працював Кобзар.

Художники Б.Й. Вакс, Ю.Г.Сиротенко, Г.С.Галкін ще і ще раз перегортають сторінки багатостраждального життя поета, починаючи з дитинства. Їх твори характеризують розмаїття тем, різне технічне виконання.

Велика група митців звертається до поетичного доробку Кобзаря. Серед них відомі художники М.Т.Попов, К.Г.Агніт-Следзевський, І.Н.Філонов.

Неоціненну роль в житті Великого Кобзаря відігравала Чернігівщина. Під час перебування в Україні 1843-1844, 1845-1847, 1859 рр. Тарас Григорович неодноразово відвідував наш край. Тут у нього було багато знайомих і друзів – Тарновські, Білозерські, Лизогуби, Маркевичи, Забіли, П.Куліш і Г.Барвінок. Чарівні чернігівські пейзажі у виконанні народного художника України П.О.Басанця навіюють згадку про плідний чернігівський період його творчості, про щасливі миттєвості долі українського генія.

Липа
НІКЗ Качанівка, НИКЗ Качановка, сайт Качановка, палац Качанівка, заповідник Качанівка, заповедник Качановка, Тарновський, Буренко, kachanovka, Черниговской области, Ичнянского района